Backto.lt Londone

Pradžia

Londone išeivijos lietuvius subūrusi konferencija Backto.lt („Atgal i Lietuvą!“) į gimtinę paskatino pažvelgti nauju žvilgsniu

Šeštadienį, gegužės 3-iąją Didžiosios Britanijos sostinėje įvyko konferencija, skirta išeivijos lietuviams, skambiu šūkiu „Atgal į Lietuvą!“ Grįžti gyventi, kurti ir kelti Lietuvą geresniam gyvenimui raginantis projektas Backto.lt į Londoną sukvietė verslo, kultūros ir žiniasklaidos grandus.

„Siekiame, kad lietuviai ne tik grįžtų namo, bet ir likę užsienyje prisidėtų prie ekonominio, visuomeninio gyvenimo Lietuvoje gerinimo: galvotų apie verslo steigimą, investavimą Lietuvoje, šią šalį savo rato žmonėms pristatytų kaip tinkamą investuoti, aktyviai dalyvautų visuomeniniame gyvenime. Labai džiaugiuosi, kad konferencija sulaukė didžiulio dėmesio. Smagu, kad projektas pateisina lūkesčius.“, - sakė projekto Backto.lt iniciatorius, jo vadovas, vienas iš Tauragės Industrinio Parko steigėjų Linas Stankus.

Konferencijoje dalyvavo, su išeivijos lietuviais susitiko ir apie investavimą Lietuvoje diskutavo visuomenei puikiai žinomi verslo atstovai - Gitanas Nausėda (SEB), Giedrius Dzekunskas (BARCLAYS), Šarūnas Šiugžda (LITCAPITAL), Ramūnas Bagdonas (TEO), Justinas Klimašauskas  (LEWBEN), Kristijonas Visbaras (Brolis Semiconductors), Laimutis Paškevičius (MEDCENTRAS.LT), Žaneta Skilandytė (MANTINGA), Monika Garbačiauskaitė-Budrienė (DELFI), Rūta Mačiulytė (Kurk Lietuvai), Darius Tamauskas (Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjunga), Daumantas Mockus (LCLC), Jurgis Didžiulis, Gediminas Tamulynas (Wide Wings).

Konferencija nustebino dalyvių gausa. Pilnutėlė salė užsienyje gyvenančių ir dirbančių lietuvių itin susidomėję klausėsi pranešėjų ir negailėjo jiems klausimų. Tauragiškiai verslininkas Linas Stankus ir Gediminas Tamulynas susirinkusiesiems pristatė asmeninę verslo kūrimo ir plėtros patirtį. Ypatingo dėmesio sulaukė L. Stankaus mintys ir gyvas pavyzdys, kaip ir mažame Lietuvos mieste galima rasti investavimo galimybių, gaivinti ekonomiką ir kurti ten naujas pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas. Tauragiškių Stankų šeimos sukurtas industrinis parkas į Tauragės miestą pritraukė per 80 mln. litų užsienio investicijų. Verslo plėtros potencialas ten didžiulis ir šiandien. Įmonės „Wide Wings“ atstovas G. Tamulynas atskleidė, kaip grupė tauragiškių jaunuolių puikiai įsikūrė Vilniuje – reklamos studiją sostinėje įkūręs jaunimas šiandien dirba su didžiausiomis šalies įmonėmis.

Pristatyta sėkmingiausia investicija į trijų brolių Visgirdų įmonę „Brolis Semiconductors“. Trys broliai, krimtę mokslus įvairiose šalyse, įkūrė lazerių gamybos įmonę, kuri sėkmingai konkuruoja visame pasaulyje.

Rūta Mačiulytė, „Kurk Lietuvai“ programos vadovė, pristatė galimybes išeiviams atlikti praktiką ar įsidarbinti ne tik valstybinėse įmonėse, bet dabar jau ir savivaldoje.

Renginyje dalyvavusio SEB banko prezidento patarėjo, finansų analitiko Gitano Nausėdos manymu, pastaruoju metu Lietuvoje vykstantys procesai itin palankūs grįžti į gimtąją šalį: pragyvenimo lygis kyla, finansinė padėtis gerėja, mažėja nedarbas ir laukiama euro įvedimo.

„Esu už protingą grįžimą, nes prieš vykdamas žmogus turėtų pasidomėti darbovietėmis, kuriose norėtų dirbti, užmegzti ryšius su jomis. Lietuva – kaip adresas, kuriuo bet kada galima grįžti. Šiuo metu šalis išgyvena labai įdomų etapą, viskas dinamiškai keičiasi, todėl jaunam žmogui turėtų būti įdomu dalyvauti šiame procese“, - mano G. Nausėda.

„Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovas Giedrius Dzekunskas konferencijos dalyviams pasakojo apie IT sektoriaus perspektyvas Lietuvoje.

„Nors mūsų šalies žmonės gabūs ir išsilavinę, tačiau mums vis tiek trūksta gerų IT specialistų. Lietuvos IT rinka vystosi, užsienio įmonės domisi Lietuva. Turime daug neišnaudoto potencialo.“, - kalbėjo G. Dzekunskas.

Pasak vyriausiosios portalo DELFI redaktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, skaičiusios pranešimą ne tik apie žiniasklaidos ir verslo Lietuvoje bei pasaulyje sąsajas, lietuviai turi didžiulį potencialą investuoti, tai gabūs ir intelektualūs žmonės, pasaulyje įkūrę ne vieną žinomą įmonę. Panašaus turinio naujienos, skelbiamos portale DELFI, sulaukia milžiniško visuomenės dėmesio.

Žinomas atlikėjas Jurgis Didžiulis akcentavo, kad neužtenka didžiuotis didinga Lietuvos istorija, bet reikia galvoti apie modernios Lietuvos kūrimą.

 “Jeigul mes patys nesukursime Lietuvos vizijos, kažkas padarys tai už mus. Išeiviai taip pat turi buti itraukti i Lietuvos vizijos kūrimą.”, - kalbėjo Jurgis.

 Renginį vainikavo Jurgio Didžiulio koncertas - Londono lietuvaičiai ne tik klausėsi gyvos muzikos, bet ir artimiau pabendravo su pranešėjais iš Lietuvos.

Tai jau ketvirtasis projekto Backto.lt užsienyje surengtas renginys. Visi projekto renginiai išeivijos lietuvių buvo sutikti džiaugsmingai, su daugybe puikių minčių ir pasiūlymų. Į šią konferenciją užsiregistravusių išeivijos lietuvių buvo prašoma pažymėti, ar per ateinančius penkerius metus jie planuoja grįžti į Lietuvą. 165 iš 210 užsiregistravusiųjų atsakė teigiamai. Projekto direktoriaus L. Stankaus teigimu, tokie rezultatai ir tokie išeivijos planai džiugina ir skatina dar artimesnį bendravimą su užsienyje gyvenančiais lietuviais.

Konferencijos Londone generalinis rėmėjas - BARCLAYS banko padalinys Lietuvoje.

Apie projektą Backto.lt. Tauragėje industrinį parką įkūrusių verslininkų iniciatyva startavęs projektas skatina užsienio valstybėse gyvenančius ir dirbančius lietuvius grįžti į gimtinę ir kurti čia. Projektas Backto.lt skatina artimesnį lietuvių, gyvenančių užsienyje, ir lietuvių, likusių Lietuvoje, bendradarbiavimą. Projektas kviečia užsienyje įgytas žinias, idėjas ar įgautą patirtį pritaikyti Lietuvoje. Backto.lt komanda bendradarbiauja su žinomais Lietuvos darbdaviais iš IT, finansų, NT, gamybos, turizmo, medicinos, inovacijų ir  kitų sričių. Konferencijų metu dalyviai gali tiesiogiai bendrauti su žinomais Lietuvoje veikiančių lietuviško ir užsienio kapitalo įmonių atstovais. Aukštos kvalifikacijos lietuvaičiai, studijuojantys ar dirbantys užsienio šalyse, gali kreiptis į Backto.lt dėl pasiūlymų dirbti Lietuvoje.

Projekto mecenatas – Tauragės industrinis parkas.
Daugiau apie projektą www.backto.lt

Renginio akimirkos

 

Sėkmės istorijos

Mecenatas

Draugai:

Organizatoriai: